Hiperwizja pracy socjalnej
Czym jest hiperwizja ?
Praca superwizora pracy socjalnej wymaga ciągłego rozwoju i szkoleń, ale przede wszystkim stałego wglądu i analizy pracy. Hiperwizja staje się w związku z tym podstawową formą analizy pracy i wzmacniania superwizorów w profesjonalnym wsparciu pracowników służb społecznych.
Hiperwizja (superwizja superwizorów) pracy socjalnej to szczególny, wieloaspektowy ogląd pracy superwizorów pracy socjalnej służący rozwiązaniu trudności merytorycznych i emocjonalnych związanych z realizowaniem profesjonalnej superwizji pracy socjalnej. To dwustronny proces pomagający poszerzać świadomość, rozwijać umiejętności, osiągać lepsze wyniki, działać poprzez rzetelną ocenę, omówienie problemów, ukierunkowaną praktykę i sprzężenie zwrotne (feedback). Warunkiem powodzenia tak zaplanowanego przedsięwzięcia jest zgoda uczestników hiperwizji na ujawnienie swoich doświadczeń w pracy i na ich analizę. Celem hiperwizji pracy socjalnej jest poprawa jakości pracy superwizorów pracy socjalnej, zwiększenie skuteczności pracy w Ośrodkach, a co za tym idzie – zwiększenie zadowolenia z wykonywanej pracy.
Czego możesz oczekiwać?
Uczestnik hiperwizji w bezpiecznych warunkach – poufności, zaufania, troski i braku krytyki – analizuje w gronie innych specjalistów własną pracę z klientami i pracownikami służb społecznych. Może uzyskać odpowiedzi na istotne pytania związane z superwizją pracy socjalnej oraz metodyką pracy socjalnej. Ma szerszy wgląd we własne emocje związane z pracą i potrafi je konstruktywnie wykorzystać. Doświadcza wsparcia grupy osób podobnie zainteresowanych rozwojem własnym, uczy się nowych rozwiązań, metod, pozytywnych wzorców pracy superwizyjnej. Może wyjaśnić własne dylematy etyczne pojawiające się w pracy superwizora.
Kiedy odbywają się spotkania?
Hiperwizje mają charakter indywidualnych lub grupowych spotkań. Na spotkania indywidualne można umawiać się telefonicznie, ustalany jest wówczas termin odpowiadający obu stronom. Czas trwania hiperwizji indywidualnej wynosi 1,5 godziny.
Hiperwizja grupowa odbywa się w jedną sobotę miesiąca i trwa 5 godzin.
Ile osób liczy grupa?
Grupa liczy od 3 do 6 osób.
grupa zostaje uruchomiona po zapisaniu się min. 3 osób
Jaki charakter ma grupa?
Grupa jest otwarta co oznacza, że nowi uczestnicy mogą dołączać na każde kolejne spotkanie.
Jaki jest koszt uczestnictwa w grupie
Jednorazowy koszt uczestnictwa w grupie to 350 PLN
Koszt hiperwizji indywidualnej to 220 PLN
zobacz: Cennik
Kto prowadzi hiperwizję?
Osobą prowadzącą hiperwizję pracy socjalnej jest Maciej Sosnowski – certyfikowany superwizor pracy socjalnej, prezes Polskiego Towarzystwa Superwizji Pracy Socjalnej, specjalista i metodyk pracy socjalnej, trener, pedagog, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jak możesz się zapisać?
Możesz zapisać się na trzy sposoby:
1. wypełniając Formularz zgłoszeniowy
2. wysyłając maila na adres: primodium.katowice@gmail.com
3. dzwoniąc pod numer telefonu: 530 704 65
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem